Akcesoria do pieluszek

Pieluchowanie wielorazowe jest świetne! Czasem bywa jednak nieco uciążliwe. Na przeciw temu producenci stworzyli szereg akcesoriów, które znacząco ułatwiają pieluchowanie wielorazowe. Można podzielić je na kilka kategorii.

Papierki lub bibułki służące do łapania nieczystości stałych (ładne określenie kupki dziecka ;) ). Świetnie sprawdzą się przy starszym dziecku, które robi już stałe kupy. Przepuszczają mocz dziecka ale zatrzymują części stałe. Dzięki temu pieluszka nie zabrudzi się od kupy. Można je wyrzucać do toalety razem z nieprzyjemnym problemem :D

W części pranie pieluszek umieszczono produkty, które pomogą Ci wyprać pieluszki. Są tam składniki do zrobienia własnego proszku do prania, gotowe proszki i płyny do prania, odplamiacze, dodatki odkażające do prania jak znany Nappy Fresh, lanolina do pielęgnacji otulaczy wełnianych, mydło galasowe, płyn zmiękczający pieluszki (który nie zmniejsza ich chłonności). Wszystkie one są ekologiczne a używając ich pokazujesz, że można żyć w zgodzie z naturą i nie jest to takie trudne.

Przy przechowywaniu pieluszek niezwykle pomocne są worki PUL. Zwłaszcza na te brudne pieluszki. Wykonane z tego samego materiału co pieluszki, który jest wodoszczelny a jednocześnie paroprzepuszczalny. Worek taki ładnie wygląda i idealnie sprawdza się na wyjazdach czy spacerach. W domowym zaciszu lepiej sprawdzi się duże wiaderko :)

Olejki zapachowe umieściliśmy w osobnej części, bo jest ich bardzo dużo. Olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego są idealne ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze. Spowalniają one namnażanie się bakterii przy przechowywaniu pieluszek w wiaderku. Pozostałe olejki mogą być również wykorzystane przy przechowywaniu pieluszek oczekujących na pranie. Powstrzymają one zapachy, które delikatnie będą drażnić Twoje nozdrza przy otwieraniu wiaderka ;) Z powodzeniem możesz też dodać kilka kropel olejki zamiast płynu do płukania. Pieluszki będą wtedy ładnie pachnieć :)

Jednym z niezastąpionych akcesoriów jest także klamerka Snappi. Jest to zamiennik agrafki, w pełni bezpieczny i wykonany z nietoksycznych materiałów. Bardzo dobrze utrzymuje pieluszki muślinowe czy tetrowe na pupie dziecka. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem klamerek Snappi na terenie Polski.

Aktywne filtry: