Aktualności

paź30

Słomki wielorazowe i naturalne słomki jednorazowe - rurkowa rewolucja

Słomki plastikowe stały się ostatnio jednym z "numerów 1" wśród piętnowanych źródeł plastiku. Choć osobiście uważam, że są setki innych rzeczy, które znacznie bardziej zanieczyszczają oceany to jednak słomki też są wśród nich. Każda 1 plastikowa słomka mniej to mały sukces!

paź  30
Więcej
paź28

Saszetki wielorazowe na wodę, soki, musy, zupki i inne czekotubki

Strasznie wkurzam się przechodząc przez alejkę w sklepie suto zastawioną saszetkami z musami. Więcej waży opakowanie niż to co jest w środku i właśnie najwięcej płaci się za opakowanie... śmieć. Cierpki na tym moja eko dusza i środowisko. A można przecież wielorazowo i zdrowo.

paź  28
Więcej
paź25
Kosmetyk Ałun

Ałun - bezpieczny czy nie?

Ałun najczęściej stosowany jest jako dezodorant, środek na pocenie stóp czy na zacięcia przy goleniu (kamyk po goleniu). Z uwagi na to, że ten naturalny minerał w swoim składzie ma aluminium mogą być obawy czy jest bezpieczny dla zdrowia. Starożytni Rzymianie nie zastanawiali się nad tym natomiast my możemy pochylić się nad tym problemem i postać się odpowiedzieć na pytanie czy ałun jest bezpieczny, czy nie.

paź  25
Więcej
paź10

O mały plastikowy włos mniej - szczotki z naturalnym włosiem

Każda szczotka z plastikowym włosiem może być utrapieniem dla środowiska. Ciężko jest poddać ją recyklingowi, bo maszyny w sortowniach odpadów często nie zauważają pojedynczych włosów. My używamy w domu szczotek z naturalnym włosiem w drewnianych oprawach. Może i Ty dasz się namówić?

paź  10
Więcej