Ciągnący się GLUT z boraksu

sie08
Glut wykonany z boraksu wylewający się po ręce

Ciągnący się GLUT z boraksu

Z dzieciństwa pamiętamy sprzedawane w sklepie "wszystko po 5 zł" gluty. Można z nimi było robić wszystko. Wylewanie, rozciąganie, rzucanie itp. 

 

A teraz?

 

Teraz jesteśmy dorośli, stateczni i poważni... NIE! Owszem jesteśmy dorośli, ale uwielbiamy bawić się z naszymi dziećmi. Uważamy, że rodzic to najlepsza zabawka dla dziecka. Czas poświęcony dziecku w pierwszych latach życia nigdy nie będzie uznany za stracony, przynajmniej przez nas.

 

Czytaliśmy kiedyś, że można zrobić samemu takiego gluta. Przypomniało się to nam, kiedy znajoma podesłała nam zdjęcie właśnie takiego samodzielnie wykonanego "specjału" ;)

 

Boraksowy glut

 

Jak go zrobić?

Z pomocą oczywiście spieszy internet i wujek Google wyjmujący z kieszeni jedną z zakładek odsyłających do bloga Gadżetomama, a konkretniej tutaj (klik).

 

Co jest potrzebne?

Do wykonania takiego lejąco-ciągnąco-klejącego się gluta potrzebne są woda, barwnik, klej bezbarwny dla dzieci (najlepiej wyprodukowany w Polsce, chyba że mieszkacie w innym kraju) oraz ten najważniejszy składnik czyli boraks. Możecie go kupić oczywiście w naszym sklepie (klik). Oprócz gluta boraksu można używać do sprzątania, prania, usuwania insektów. Ma także działanie zdrowotne, a przynajmniej tak twierdzą autorzy tego artykułu (klik). My nie mamy odpowiedniej wiedzy, aby to potwierdzić lub odrzucić.

 

Przez lata boraks cieszył się złą sławą. Czy słusznie? Decyzję podejmijcie sami.

sie  08