Ile ważą i jak są grube podpaski wielorazowe i wielorazowe wkładki higieniczne?

paź17

Zastanawiałaś się kiedyś ile ważą podpaski wielorazowe? A może myślałaś nad ich używaniem ale przeraża Cię ich grubość? Specjalnie dla Ciebie zrobiliśmy porównanie wagi i rozmiarów dostępnych u nas ekologicznych podpasek wielorazowych a także ekologicznych wkładek higienicznych wielorazowych.

 

Jeśli ktoś jest bardzo leniwy to może przejść od razu do końca artykułu gdzie znajdzie tabele z wynikami pomiarów.

Metodologia obliczeń

Do mierzenia wzięliśmy po 1 szt. z wybranych podpasek lub wkładek. Już podczas mierzenia okazało się, że mogą występować nieznaczne różnice, głównie w szerokościach zapiętych podpasek. Wiąże się to z nabijaniem nap czy przyszywaniem rzepów i tym, że raz przyszyje się tu a raz troszkę obok.

 

Wszystkie grubości mierzone były dość ciasno, tzn. nie przykładałem suwmiarki tak aby tylko dotknęła materiału. Bielizna i ciało nieco ściskają podpaskę czy wkładkę, dlatego lekko ściskałem wszystko co mierzyłem. No może poza Loffme, bo tam już nie ma co ściskać ;)

 

Grubości zapiętych podpasek lub wkładek nie uwzględniają nap. Sama spięta napka plastikowa ma 9 mm. Przy podpaskach Soft Moon grubość zmienia się w zależności od zapięcia. Ciaśniejsze zapięcie daje grubszą podpaskę. Loffme zapinane są na rzep co nie zmienia tak grubości i daje przez to płynniejszą możliwość zapinania. Zapinaliśmy je tak, żeby około 0,4 cm rzepu było zapięte. W ten sposób można dowiedzieć się o najluźniejszym i najciaśniejszym zapięciu i możliwości dopasowania do bielizny.

 

Do ważenie użyliśmy wagi z dokładnością 0,1 g. Specjalnie położyliśmy na szali rolkę po taśmie klejącej, żeby żadna z podpasek wielorazowych czy wkładek higienicznych nie dotykała podłoża albo części wagi poza szalką. Mogłoby to zmienić wyniki wskazywane przez wagę. Wagę oczywiście wytarowaliśmy.

 

 

Ekologiczne podpaski wielorazowe - wymiary i waga

Loffme Podpaska wielorazowa Normal

Podpaski Loffme są najcieńsze na rynku. To nie ulega żadnej wątpliwości. Podpaska Normal rozłożona ma grubość zaledwie 1 mm. Długość całkowita podpaski to 20,5 cm. Podpaska różni się od wkładki tym, że ma dodatkową warstwę chłonną o długości 15 cm. W dotyku jest wyraźne zgrubienie. Szerokość rozłożonej podpaski to 16,5 cm. Podpaska zapinana jest na rzep co daje płynną możliwość regulacji w zakresie 6,2 - 7,5 cm. Waga podpaski to jedynie 7,3 g!

 

Więcej o podpaskach wielorazowych Loffme pisaliśmy w artykule "Podpaski wielorazowe Loffme".

 

Loffme Podpaska wielorazowa Long

Podpaska Long od Normal różni się tylko długością i nieznacznie grubością (choć różnica jest tak niewielka, że można przyjąć iż to błąd oka i skali pomiarowej) Rozłożona ma grubość zaledwie 1,2 mm. Długość całkowita podpaski to 23,7 cm. Długość dodatkowej warstwy chłonnej to również 15 cm. Szerokość rozłożonej podpaski to 16,5 cm. Podpaska zapinana jest na rzep co daje płynną możliwość regulacji w zakresie 6,2 - 7,5 cm. Waga podpaski to tylko 7,9 g.

 

 

Soft Moon Podpaska wielorazowa z bewełną organiczną Regular

Podpaski Soft Moon są znacznie grubsze... jakieś minimum 4 razy grubsze. Wiąże się to z tym, że bawełna nie jest tak cienkim materiałem jak ten barierowy z Loffme i żeby osiągnąć taką samą chłonność trzeba jej więcej dać.

 

Podpaska Regular rozłożona ma grubość 4 mm. Po zapięciu grubość zwiększa się do 10 mm czyli 1 cm, nie licząc nap o których pisaliśmy na początku. Długość całkowita podpaski to 22,9 cm. Szerokość rozłożonej podpaski to 17,5 cm. Podpaska zapinana jest na napy co daje skokową możliwość regulacji 6,2 cm lub 7,0 cm. Waga podpaski to aż 23,9 g.

 

Soft Moon Podpaska wielorazowa z bewełną organiczną Maxi

Podpaska Maxi rozłożona ma grubość 4 mm. Po zapięciu grubość zwiększa się do 10 mm czyli 1 cm, nie licząc nap o których pisaliśmy na początku. Długość całkowita podpaski to 27,0 cm. Szerokość rozłożonej podpaski to 19,6 cm. Podpaska zapinana jest na napy co daje skokową możliwość regulacji 7,4 cm lub 8,0 cm. Waga podpaski to 29,8 g.

 

Soft Moon Podpaska wielorazowa z bewełną organiczną Maxi Plus

Podpaska Maxi Plus rozłożona ma grubość 5 mm. Po zapięciu grubość zwiększa się do 12 lub 14 mm w zależności od zapięcia o czym pisaliśmy na początku. Długość całkowita podpaski to 27,0 cm. Szerokość rozłożonej podpaski to 19,6 cm. Podpaska zapinana jest na napy co daje skokową możliwość regulacji 7,4 cm lub 8,0 cm. Waga podpaski to 36,8 g.

 

Soft Moon Podpaska wielorazowa z bewełną organiczną Night

Podpaska Night rozłożona ma grubość 6 mm. Po zapięciu grubość zwiększa się do 12 lub nawet 14 mm w zależności od zapięcia o czym pisaliśmy na początku. Długość całkowita podpaski to 30,5 cm. Szerokość rozłożonej podpaski to 19,5 cm. Podpaska Night ma szeroki "ogonek" na jednym końcu. Jego szerokość to 11,2 cm. Podpaska zapinana jest na napy co daje skokową możliwość regulacji 7,4 cm lub 8,0 cm. Waga podpaski to aż 42,4 g.

 

Ekologiczne wkładki higieniczne wielorazowe - wymiary i waga

Loffme Wielorazowa wkładka higieniczna Normal

Wielorazowe wkładki higieniczne Loffme także są najcieńsze na rynku. Jednak różnica jest znacznie mniejsza niż w przypaku podpasek. Wkładka higieniczna Normal rozłożona ma grubość zaledwie 0,9 mm. Długość całkowita wkładki to 18 cm. Szerokość rozłożonej wkładki to 15,4 cm. Wkładka zapinana jest na rzep co daje płynną możliwość regulacji w zakresie 5,8 - 7,0 cm. Waga wkładki to jedyne 4,7 g!

 

Loffme Wielorazowa wkładka higieniczna Long

Wkładka higieniczna Long rozłożona ma grubość zaledwie 0,9 mm. Długość całkowita wkładki to 22 cm. Szerokość rozłożonej wkładki to 15,6 cm. Wkładka zapinana jest na rzep co daje płynną możliwość regulacji w zakresie 5,6 - 6,8 cm. Waga wkładki to jedyne 5,7 g!

 

Loffme Wielorazowa wkładka higieniczna Antibacterial

Wkładka higieniczna Antibacterial rozłożona ma grubość 0,9 mm. Jej wymiary są takie jak wkładki Normal. Długość całkowita wkładki to 18 cm. Szerokość rozłożonej wkładki to 15,6 cm. Wkładka zapinana jest na rzep co daje płynną możliwość regulacji w zakresie 5,8 - 7,0 cm. Waga wkładki to jedyne 4,7 g! Myślałem, że jony srebra będą dużo ważyć ;)

 

Soft Moon EOS wkładka higieniczna Maxi z bawełną organiczną

Wkładka higieniczna Eos Maxi rozłożona ma grubość 2 mm. Po zapięciu grubość zwiększa się do 6 mm w zależności od zapięcia o czym pisaliśmy na początku. Długość całkowita wkładki to 23,3 cm. Szerokość rozłożonej wkładki to 14 cm. Wkładka zapinana jest na napy co daje skokową możliwość regulacji 4,5 cm lub 5,3 cm. Waga wkładki to 14,1 g.

 

Soft Moon EOS wkładka higieniczna Mini z bawełną organiczną

W momencie pisania artykułu wszystkie były wyprzedane. Jak tylko dojedzie do nas dostawa to uzupełnimy zestawienie.

Soft Moon Gaja wkładka higieniczna Mini z bawełną organiczną niebieloną

W momencie pisania artykułu wszystkie były wyprzedane. Jak tylko dojedzie do nas dostawa to uzupełnimy zestawienie.

Soft Moon Gaja wkładka higieniczna Maxi z bawełną organiczną niebieloną

W momencie pisania artykułu wszystkie były wyprzedane. Jak tylko dojedzie do nas dostawa to uzupełnimy zestawienie.

MRB Wielorazowo wkładka higieniczna wielorazowa Mini 

Wkładka higieniczna MRB u producenta ma rozmiar Mini. Rozłożona ma grubość 2 mm. Długość całkowita wkładki to 18,3 cm. Szerokość rozłożonej wkładki to 15,1 cm. Wkładka zapinana jest na metalowe napy bez możliwości regulacji. Szerokość wkładki po zapięciu to 5,3 cm. Waga wkładki to 10,8 g.

 

Wnioski końcowe

Wkładki higieniczne wielorazowe i podpaski wielorazowe z naturalnymi materiałami mogą zmieniać swoje wymiary pod wpływem wykurczania się bawełny. Właściwie bardziej dotyczy to wkładek higienicznych, bo przy podpaskach nie powinno mieć to miejsca. 

 

Trzeba pamiętać, że po zapięciu podpaski czy wkładki na bieliźnie jej grubość znacznie zwiększy się. Może nawet podwoić się lub potroić. Właśnie, dlatego uwzględniliśmy to w naszym zestawieniu. Im grubsza podpaska tym większy może powodować dyskomfort. Może choć oczywiście nie musi, bo to zawsze zależy od indywidualnych preferencji. Niektóre z kobiet nawet wolą kiedy podpaski są grubsze a te cienkie nie odpowiadają im.

 

Najcieńsze i najlżejsze są podpaski i wkładki higieniczne Loffme.

 

Które są najlepsze? Tego nie wiem, bo każdej z Was pasuje co innego. Jedne z Was wolą grube, inne cienkie, jeszcze inne szerokie a znów inne wąskie. Materiał naturalny od skóry czy sztuczny? Ze względu właśnie na indywidualność każdej kobiety nie pokuszę się o stwierdzenie, że ta czy tamta jest najlepsza. [to taki mały edit po małym nieporozumieniu związanym z zarzutami o stronniczość].

 

W następnych próbach postaramy się zrobić test chłonności, choć może być to kłopotliwe pod kątem metodyki i z pewnością wiele osób będzie miało o to pretensje.

Tabela z porównaniem ekologicznych podpasek wielorazowych

Produkt Waga [g] Grubość [mm] Grubość zapiętej [mm] długość [mm] szerokość [mm] szerokość zapiętej [mm]
Loffme Podpaska wielorazowa Normal 7,3 1 2,5

205
+150 dodatkowej chłonnej

165 62-75
Loffme Podpaska wielorazowa Long 7,9 1,2 3 237
+150 dodatkowej chłonnej
165 62-75
Soft Moon Podpaska wielorazowa z bewełną organiczną Regular 23,9 4 10 229 175 62 lub 70
Soft Moon Podpaska wielorazowa z bewełną organiczną Maxi 29,8 4 10 270 196 74 lub 80
Soft Moon Podpaska wielorazowa z bewełną organiczną Maxi Plus 36,8 5 12-14 270 196 74 lub 80
Soft Moon Podpaska wielorazowa z bewełną organiczną Night 42,4 6 12-14 305 195
ogonek 112
74 lub 80

Tabela z porównaniem ekologicznych wkładek higienicznych wielorazowych

Produkt Waga [g] Grubość [mm] Grubość zapiętej [mm] długość [mm] szerokość [mm] szerokość zapiętej [mm]
Loffme Wielorazowa wkładka higieniczna Normal 4,7 0,9 1,8
przy rzepie 3,1
180 154 58-70
Loffme Wielorazowa wkładka higieniczna Long 5,7 0,9 1,8
przy rzepie 3,1
220 156 56-68
Loffme Wielorazowa wkładka higieniczna Antibacterial 4,7 0,9 1,8
przy rzepie 3,1
180 156 58-70
Soft Moon EOS wkładka higieniczna Maxi z bawełną organiczną 14,1 2 6 233 140 45 lub 53
Soft Moon EOS wkładka higieniczna Mini z bawełną organiczną b/d b/d b/d b/d b/d b/d
Soft Moon Gaja wkładka higieniczna Maxi z bawełną organiczną niebieloną b/d b/d b/d b/d b/d b/d
Soft Moon Gaja wkładka higieniczna Mini z bawełną organiczną niebieloną b/d b/d b/d b/d b/d b/d
MRB Wielorazowo wkładka higieniczna wielorazowa Mini  10,8 2 5,5 183 151 53

 

 

Autor: Paweł Bogusz

paź  17