Bomba nasion dzikich kwiatów łąkowych, Ecobombs
Zasadź swoją prywatną łąkę kwietną w dowolnym miejscu i obserwuj, jak pszczoły i inne zapylacze na niej pracują.
Bomby siewne składają się z 22 rodzajów roślin miododajnych. To prawdziwa bomba kwiatowa! Do przygotowania bomby nasiennej została użyta specjalna wyselekcjonowana glina, która ma za zadanie ochronić nasiona.
Kiedy i jak posadzić rośliny miododajne?
Okres kwitnienia tych roślin zaczyna się przeważnie w trzeciej dekadzie marca i trwa, aż do końca września. EcoBombs to rodzime gatunki nasion roślin miododajnych. Wystarczy, że na oczyszczoną ziemię rozsypie się nasiona. Rośliny miododajne są odporne i bardzo łatwo się adaptują w nowych warunkach. Do ich wzrostu potrzebna jest duża ilość słońca oraz deszczu. Można je posadzić w przydomowym ogródku, na łące, a także w doniczce i umieścić ją na swoim balkonie. Posadzenie roślin miododajnych dostarczy nam również unikatowych wrażeń estetycznych, gdyż przyciągnie owady takie jak: pszczoły, motyle czy trzmiele.
EcoBombs to super pomysł na ekologiczny prezent dla wszystkich miłośników natury i przykładających wagę do środowiska. Bomby umieszczone w ziemi kiełkują, a po wyrośnięciu zmieniają się w kwiaty – eksplozja koloru i potęgi natury do zaobserwowania na własne oczy. Obraz wzrostu i rozkwitu przyczynia się do odczuwania szczęścia. Kwitnące łąki są świetnym źródłem pyłków dla pszczół i innych owadów zapylających, którym dostarczają pożywienia.
Ten miły akcent zamknięty w jutowym woreczku podkreśli Twoje ekologiczne podejście do życia, troskę o pszczoły i całą planetę.
EcoBombs to ręcznie robione produkty.
Każdy woreczek zawiera:
- 22 rodzaje nasion kwiatów miododajnych: Koniczyna biała, Jeżówka purpurowa, Lubczyk, Nostrzyk żółty, Nostrzyk biały, Tymianek, Serdecznik pospolity, Komonica zwyczajna, Żmijowiec babkowaty, Mak polny, Żmijowiec zwyczajny, Żmijowiec grecki, Hyzop lekarski, Kocimiętka właściwa, Lawenda wąskolistna, Dziurawiec zwyczajny, Majeranek, Ogórecznik lekarski, Facelia błękitna, Chaber bławatek, Szałwia lekarska, Jastrun właściwy
- Pożywienie dla owadów zapylających
- Piękna łąka kwietna
- Pozytywna energia
- Radość z czynienia dobrych rzeczy
- Mały gest - globalne znaczenie
- ECO gadżet
- ECO upominek
- 100% ręcznie robiony produkt
Jak stworzyć dziką łąkę z EcoBombs?
Kule siewne rozrzucamy na oczyszczoną glebę. Dzikie rośliny potrzebują nawodnienia podczas początkowego wzrostu. Dlatego też dbaj o regularne podlewanie łąki. Unikaj jednak nadmiernego namaczania, co może prowadzić do gnicia nasion. Czekaj z cierpliwością, podczas gdy nasiona kiełkują i rosną. Dzikie kwiaty potrzebują czasu, aby się zakorzenić i rozkwitnąć. Podczas tego procesu obserwuj zmieniający się krajobraz Twojej dzikiej łąki.