Chusty kółkowe

Niektórym tatusiom, wujkom, dziadkom, znajomym i innym mężczyznom łatwiej przychodzi założenie chusty kółkowej. Dowodzi to tylko temu, że jesteśmy różni i mamy swoje indywidualne preferencje.

Z naszego doświadczenia wynika, że chusta kółkowa wyśmienicie sprawdza się na szybkie akcje, w miejscach gdzie boimy się, że tkana chusta się zabrudzi, na dojście z domu do samochodu. Generalnie warto wypróbować chustę kółkową. 

Minusem chusty kółkowej jest to, że obciąża jedno ramię mężczyzny. Tak wiem, że możemy nosić i godzinami, bo to tylko kilka kilogramów, ale nasz kręgosłup ma na ten temat inne zdanie. W trosce o długoletnią współpracę z nim należy zmieniać co jakiś czas ramię na którym założona jest chusta.

Dobrze dociągnięta chusta kółkowa tak samo zapewni prawidłową postawę dziecka (przy noworodku jest to wiązanie z odwróconą krawędzią). Od chusty tkanej różni się tym, że nie trzeba jej wiązać. Przekłada się jeden koniec przez kółka na drugim końcu i dociąga materiał. Chusta nie rozluźnia się a dziecko nie wypada... jeśli włożyliście je do środka ;) Takie czary :D

Chusty kółkowe wykonuje się z tych samych materiałów co tkane czyli bawełna, len, bambus, wełna. Materiały są tkane w splocie skośno-krzyżowym, jodełkowym, diamentowym, serduszkowym lub żakardowym.

W naszym sklepie znajdziecie drodzy tatusiowie chusty kółkowe wyłącznie polskich producentów takich jak Little Frog, LennyLamb.

Aktywne filtry: