Lunette

Kubeczki menstruacyjne Lunette

Fińska firma Lunette zajmuje się produkcją ekologicznych produktów dla miesiączkujących kobiet. Producent ten w swoim kraju musi spełniać surowe europejskie normy dotyczące jakości i bezpieczeństwa, więc jego produkt jest z najwyższej półki na skalę światową. Ponadto, kubeczek menstruacyjny Lunette został wyróżniony fińskim odpowiednikiem polskiego Znaku Jakości Q, czyli Avainlippu-merkin.

Żel do mycia kubeczków menstruacyjnych

Kiedy po całym dniu pragniemy wreszcie porządnie umyć i odkazić nasz kubeczek, bo oczywiście sama woda nie wystarczy, zwykłe mydło nie jest dobrym pomysłem. Może wywołać ono podrażnienia i reakcje alergiczne w miejscach intymnych. Ale jest na to inny, skuteczniejszy i bezpieczniejszy sposób (a na dodatek przyjazny środowisku!), czyli żel do mycia kubeczków menstruacyjnych. Nie uszkadza materiału kubeczka, a także zawarte w nim olejki eteryczne - eukaliptusowy i cytrynowy - dezynfekują powierzchnię. Nie mówiąc już o przyjemnym dla nosa zapachu, który na pewno poprawi humor umęczonej przez "te dni" istocie.

Chusteczki do czyszczenia kubeczka menstruacyjnego

Sceptycy, a nawet przeciwnicy nowego wynalazku zawsze podają ten jeden argument - co zrobić, kiedy potrzebujemy odwiedzić toaletę w miejscu publicznym? Nie ma wtedy możliwości przemycia kubeczka, kiedy umywalka jest w drugim pomieszczeniu, a wokół pełno obcych ludzi.

Firma Lunette ma na to odpowiedź: chusteczki higieniczne do szybkiego przemycia kubeczka. Bardzo praktyczne, łatwe do przechowywania i również dezynfekujące. Dzięki nim można dyskretnie, zachowując higienę osobistą umyć kubeczek, a po wyschnięciu zaaplikować z powrotem. Produkt zawiera ponad 80% alkoholu, zatem możemy w prosty sposób pożegnać się z bakteriami i odetchnąć z ulgą, stawiając czoła kolejnym wyzwaniom naszego dnia.

Kubeczek menstruacyjny + woreczek

Wykonany z certyfikowanego silikonu medycznego, zastępca szkodliwych dla środowiska podpasek i tamponów. W przeciwieństwie do starych "przyjaciółek", nie podrażnia skóry ani jej nie wysusza, bez względu na to, ile dni go potrzebujemy. Kupno takiego kubeczka pomoże również zaoszczędzić pieniądze - nie trzeba już kupować najdroższych pozycji w sklepie, żeby zminimalizować nieprzyjemne efekty uboczne miesiączki.

Po dłuższym czasie korzystania z kubeczka zauważymy, że nie wydajemy już tych kilkudziesięciu złotych w miesiącu na podpaski, a cena alternatywy już nam się zwróciła. Dostępne są dwa modele, w zależności od obfitości miesiączki oraz doświadczeń seksualnych (lub ich braku), aby każda użytkowniczka mogła czuć się w pełni komfortowo. Oprócz tego, można wybrać kolor fioletowy albo niebieski, a cena oczywiście się nie zmienia, tak jak przy doborze modelu.