Natracare

Wkładki higieniczne Natracare, podpaski ekologiczne

"W latach 80. dowiedziałam się o niebezpieczeństwach wynikających z zanieczyszczenia dioksynami i fatalnych konsekwencji używania tworzyw sztucznych. Byłam zbulwersowana myślą, że moje produkty miesiączkowe zawierają wszystkie te składniki, a ponadto nie ma możliwości naturalnego pozbycia się ich. Moją natychmiastową reakcją było rozpoczęcie badań i opracowanie alternatywy, która wspomogłaby naszą planetę i wszystkie kobiety na niej żyjące." - to własne słowa Susie, założycielki marki Natracare, która od 1989 roku walczy o rozpowszechnienie produktów naturalnych i organicznych oraz minimalizowanie wpływu człowieka na środowisko naturalne.

Etycznie na każdym etapie

Marka szczególnie dba również o przestrzeganie standardów etycznych oraz zrównoważone zarządzanie zasobami, i tego samego wymaga od swojego łańcucha dostaw. 
Natracare była wielokrotnie klasyfikowana na szczycie tabeli organizacji Ethical Company Organisation w kategorii produktów higienicznych i menstruacyjnych.

Bez plastiku

Wszystkie podpaski Natracare są wytwarzane wyłącznie z ekologicznych i naturalnych, a także biodegradowalnych materiałów. Marce przyświeca zasada "Miesiączka bez plastiku". 
Ma to na celu zarówno ochronę środowiska naturalnego - produkty higieniczne mają ogromny udział w zanieczyszczaniu plaż i oceanów - jak i dbałość o zdrowie. Plastik we wkładkach i podpaskach może powodować zwiększone pocenie się skóry, a co za tym idzie - większe ryzyko podrażnień i odparzeń. 
Dzięki wykorzystaniu wyłącznie roślinnych materiałów ryzyko to zostaje wyeliminowane. 

Troska o zdrowie intymne

Wiele osób zmaga się z dolegliwościami, które podczas miesiączki mogą się nasilać. Korzystanie z produktów higienicznych zawierających tworzywa sztuczne, syntetyczne substancje zapachowe lub chemicznie wybielanych może powodować dodatkowe podrażnienia. 
Dlatego wielu ginekologów zaleca korzystanie z naturalnych, oddychających produktów. Doświadczenie pokazuje, że mogą one mieć kojące działanie w wielu problemach ginekologicznych, takich jak zapalenie skóry, wulwodymia, endometrioza oraz różnego rodzaju alergie i skłonność do stanów zapalnych. 

Bawełna to podstawa

W zdrowych, naturalnych produktach podstawą są organiczne certyfikowane materiały - takie jak używana przez Natracare bawełna. Oprócz oczywistego wpływu na środowisko naturalne, używanie jej oznacza również wspieranie praw pracowników zajmujących się jej zbiorem i przetwarzaniem, uczciwych warunków ich pracy oraz godnego wynagrodzenia.