Pieluszki wielorazowe

Pieluchowanie wielorazowe jest super! Mówimy to z pełną świadomością jako rodzice, którzy używają wielorazówek. Są niebywale wygodne w użyciu, nie ograniczają ruchów dziecka a przy tym są dużo bardziej ekologiczne od jednorazówek (nawet tych eko). Dodatkowo można je użyć przy następnym dziecku.

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie polskie pieluszki najlepszych marek takich jak PUPPI, Mommy Mouse czy NappiMe. Pieluszki tetrowe, muślinowe z bambusa (są wyjątkowo miękkie przez długi czas), formowanki, a także wkłady bambusowe, z bawełny organicznej, konopne, anatomiczne, składane, językowe są tym co do pieluszki się wkłada. Te właśnie rzeczy odpowiadają za chłonięcie moczu i zatrzymanie kupki dziecka. Natomiast za nieprzemakalność i pozostawienie ubranka dziecka suchym odpowiedzialne są otulacze, kieszonki i inne rozwiązania jak AIO (All-In-One kieszonka z wszytym na stałe wkładem) lub SIO (Snap-In-One wbudowane dodatkowe napki pozwalające przypiąć wkłady chłonne).

Co do materiału z jakiego wykonuje się pieluszki (otulacze) jest to PUL lub wełna. PUL to tkanina laminowana poliuretanem. Jest miękka, elastyczna i trwała. Laminat posiada mikropory, dlatego jest paroprzepuszczalny nawet gdy wkład chłonny jest mokry. Wełna zazwyczaj pochodzi od merynosów i jest niezwykle miękka i niegryząca. Ma "cudowne" właściwości, bo oddycha, nie rozwijają się na niej bakterie, nie śmierdzi i nie przepuszcza wilgoci. Wszystko to dzięki zawartej w jej włóknach lanolinie. Z materiału PUL można jeszcze wykonać kieszonki, czyli pieluszki gdzie wkład chłonny chowa się do specjalnej kieszeni. W użytkowaniu taka pieluszka jest bardzo zbliżona do jednorazówek.

Oprócz pieluszek oferujemy także wszystko co z nimi jest związane. Dodatki odkażające do prania pozwalające na skuteczne zabicie bakterii w niższych temperaturach, płyny zmiękczające do pieluszek, płyny do prania wełny, odplamiacze naturalne i wiele innych rzeczy w sekcji pranie pieluszek. Do przechowywania brudnych pieluszek świetnie sprawdzą się worki PUL. Olejki zapachowe skutecznie niwelują przykry zapach pieluszek czekających na wypranie. W naszym sklepie nie zabrakło klamerek Snappi, cudownego zamiennika agrafek do spinania pieluszek tetrowych.

Zalety wielorazówek

Pieluszki wielorazowe są niewątpliwie śliczne. Cała gama barw pozwala na wybranie tego co podoba się nam. W kwestiach zdrowotnych korzystanie z wielorazówek zmniejsza ryzyko powstawania odparzeń, a jeśli już powstają to są łagodniejsze. Dziecko czując wilgotny wkład może szybciej się odpieluchować. Korzystając z pieluszek wielorazowych chronisz środowisko. Nie zostawiasz mu w spadku na ok. 500 lat średnio 5000 pieluszek. Dodatkowo oszczędzasz wodę, bo zużycie wody na wyprodukowanie tych 5000 jednorazowych pieluch znacznie przewyższa zużycie wody na wyprodukowanie i pranie przez nawet 3 lata pieluszek wielorazowych.

Aktywne filtry: