Rodzina Eko

Zanieczyszczone morza, smog w powietrzu, wysypiska pękajace w szwach to tylko niektóre skutki niewłaściwego gospodarowania surowcami. Każde gospodarstwo domowe może przyczynić się do polepszenia stanu środowiska poprzez oszczędzanie wody, pradu, a także umiejętne segregowanie odpadów i śmieci. Stosowanie naturalnych produktów, przyjaznych dla środowiska sprawi, że bedziemy eko, zadbamy także o zdrowie, a nasz portfel będzie pełniejszy.

Soda oczyszczona

Ten biały, niepozorny proszek wielu kojarzy się z kuchnią i domowymi wypiekami. Jednak spulchnianie ciast to nie jedyne zastosowanie sody oczyszczonej. Jest ona naturalnym i niezwykle skutecznym zamiennikiem detergentów i środków czyszczących. Z jej pomocą pozbędziemy się zaschniętego tłuszczu z piekarnika, sodą wyczyścimy także lodówkę. Jest to skuteczny środek do niwelowania brzydkich zapachów zarówno z lodówki jak i z naszych butów. Wystarczy, że wsypiemy ją do butów i zostawimy na kilka godzin, po czym odkurzymy wnętrze buta. Możemy użyć jej także jako składnika maseczek, pasty do zębów czy szamponu przeciwłupieżowego.

Płatki mydlane

Jeśli jesteśmy posiadaczami wrażliwej skóry skłonnej do podrażnień albo mamy małe dziecko koniecznie wyposażmy się w płatki mydlane. Ten naturalny środek pioracy wolny jest od alergenów, barwników, konserwantów, wybielaczy i wielu innych skladników obecnych w płynach czy proszkach do prania. Płatki mydlane zapewnią skórze bezpieczeństwo, a nasze ubrania będą czyste i nie ulegną zniszczeniu.

Kwas cytrynowy

Po co kupować drogi odkamieniacz skoro do oczyszczenia z kamienia pralki, zmywarki a nawet czajnika możemy użyć kwasku cytrynowego? Kilka łyżek tego krystalicznego proszku poradzi sobie z zadaniem bez przeszkód. Oprócz czyszczenia możemy z powodzeniem zastosować go do konserwowania domowych kosmetyków, a także do usuwania brzydkiego zapachu z pieluszek wielorazowych. Ten środek zlikwiduje przebarwienia skóry, pomoże w walce ze zmarszczkami, będzie także skutecznym, domowym peelingiem. Po jego zastosowaniu skóra bedzie gładsza, czysta i zabezpieczona przed bakteriami.

Myjka do naczyń ze sznurka konopnego

Jeśli szukamy ekologicznej gąbki do mycia naczyń, sięgnijmy po myjkę ze sznurka konopnego, która jest całkowicie naturalna i bez problemu rozłoży się w przydomowym kompostowniku, dzięki czemu nie przyczynimy się do zaśmiecenia środowiska. Z powodzeniem bedziemy mogli używać jej przez kilka miesięcy, zachowa czystość dzięki możliwości prania jej w pralce. Jest szorstka a zarazem elstyczna, dlatego świetnie sprawdzi się w szorowaniu całej zastawy i garnków.

Pieluchy tetrowe

Starsi z nas dobrze pamiętają bawełniane pieluszki. Wielu jednak odchodzi od nich na rzecz pieluch jednorazowych. Tetra jest jednak o wiele lepsza dla naszego dziecka oraz środowiska. Przepuszcza więcej powietrza niż pieluchy jednorazowe, dlatego podrażnienia są bardzo rzadkie. Jest jedyną opcją dla dziecka z alergią. Sprawdzi się także jako ręcznik albo chustka na głowę dla bobasa. Można jej używać nawet latami, co bardzo korzystnie wpłynie na nasz portfel.