Wypożyczalnia

Rodzina Eko jest patronem Wypożyczalni Wielorazowej w Oławie prowadzonej przez fundację Regionalne Centrum Zrównoważonego Rozwoju "Zielona Przyszłość".

 

W naszej wypożyczalni udostępniamy chusty, nosidła, pieluszki wielorazowe, wkładki laktacyjne, wózek i inne rzeczy.

 

Od 16.11.2018 r. wspólnie z blogerką SmartAsy prowadzimy Bibliotekę Dobrych Relacji, w której mamy książki o wychowaniu dzieci w szacunku, o porodach naturalnych, o rodzicielstwie bliskości, o samorozwoju i inne wartościowe wg nas pozycje.

 

Dlaczego wypożyczamy? Ano dlatego, że zdarza się (często), że kupiona chusta, nosidło, pieluszki, leżą w szafie nieużywane, bo nie sprawdziły się w Twojej rodzinie. Uważamy to za kompletny bezsens. Stanowczo sprzeciwiamy się takiemu marnowaniu zasobów naturalnych naszej Ziemi i wyrzucaniu Twoich pieniędzy w błoto. Lepiej jest wypożyczyć i przetestować dane rozwiązanie przed zakupem. Pozwoli to na przekonanie się czy faktycznie będziecie korzystać z pieluszek czy chusty a nie tylko kupicie je, bo są ostatnio modne. W wypadku pieluszek będziesz mógł/mogła wybrać te firmy, które najlepiej leżą na Twoim dziecku, a w przypadku chusty skupić się na wzorze, bo wiązać się nauczysz na pożyczonej chuście.

 

Zgodnie z propagowanymi przez nas wartościami wypożyczalnia działa na zasadzie non-profit, co oznacza, że wypożyczamy produkty za darmo. Jedyne co należy zrobić to podpisać umowę i wpłacić kaucję, która jest zwracana przy oddawaniu wypożyczanych produktów. Nie wypożyczamy wysyłkowo.

 

Jeśli chcesz, możesz wesprzeć naszą fundację darowizną na prowadzenie wypożyczalni lub dołożyć kilka groszy do zbiórki publicznej prowadzonej na ten cel. Musimy wszystko prać i utrzymywać w sprawności dla Was. Woda, prąd, środki do prania, lanolina itp. nie są za darmo niestety.

Nr konta: 98 1750 0012 0000 0000 3588 4847
Regionalne Centrum Zrównoważonego Rozwoju "Zielona Przyszłość"
ul. F. Chopina 5/3, 55-200 Oława
w tytule wpisz: wypożyczalnia wielorazowa.

 

Pełniejszy asortyment wypożyczalni znajduje się poniżej, na końcu strony.

 

Umowa wypożyczenia została starannie opracowana przez Kancelarię Radcy Prawnego Jarosław Litwin z Oławy: http://kancelaria-litwin.pl 

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Śmiało możecie zrobić to poprzez nasz sklep, bo te same osoby prowadzą zarówno sklep jak i wypożyczalnię :)

 

Na koniec kilka linków do zalajkowania ;)
Fundacja: https://www.facebook.com/r.c.z.r.zielonaprzyszlosc/ 
Wypożyczalnia: https://www.facebook.com/WypozyczalniaWielorazowaOlawaiOkolice/ 

 

Pełniejszy asortyment:

  • Chusty w każdej dostępnej na rynku długości oraz we wszystkich splotach, tkane do wiązania i kółkowe. Dostępni producenci to Little Frog i LennyLamb.
  • Nosidła od LennyLamb: ergonomiczne, wiązane Wrap-Tai, Onbuhimo i regulowane LennyUp, we wszystkich rozmiarach.
  • Pieluszki wielorazowe wraz z wkładami i akcesoriami od: Wełniaste.pl, NappiMe, Puppi, Mommy Mouse, Babyetta, Ekomajty, Magabi, Dudusie, MRB, XKKO, Zufizo.
  • Wkładki laktacyjne wielorazowe.
  • Wózek dla dzieci Bebetto Murano, gondola i spacerówka.
  • Wiaderko do kąpieli WashPod.
  • Książki (aktualna lista dostępna na facebooku wypożyczalni w zakładce Notatki).