Żyletki do golenia

Coraz więcej osób postanawia zmienić swoje nawyki i przyzwyczajenia życiowe, aby być bardziej eko. Jest to obecnie nie tylko bardzo modne, ale i dobre dla naszej planety. Rezygnujemy z plastiku, kupujemy zdrową żywność, na zakupy zabieramy ze sobą wielorazowe reklamówki, a stare ubrania tniemy na szmatki. Co jeszcze możemy zrobić, aby pomóc Ziemi? 

Zmiana produktów z jednorazowych, wykonanych z plastiku na te wielorazowe, ekologiczne czy naturalne to świetny krok. Nie tylko przyczyniamy się do uratowania naszej planety od zalegających wszędzie sztucznych tworzyw, ale i często okazuje się, że ten wielorazowy produkt, naturalny, sprawdza się lepiej niż jego jednorazowy konkurent. 

Żyletka do golenia

Lata temu zamiast jednorazowych maszynek do golenia nasi dziadkowie czy pradziadkowie używali zwykłych żyletek. To rozwiązanie powraca i coraz więcej osób nie tylko z niego korzysta, ale i bardzo je zachwala. Maszynki do golenia na żyletki są nie tylko przyjaźniejsze dla naszej planety, ale i wydajniejsze i często nawet tańsze. Maszynka do golenia na żyletki sprawdzi się do golenia każdego miejsca ciała.

Maszynki do golenia na żyletkę kontra jednorazowe maszynki do golenia

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, używają maszynek do golenia. Obecnie na rynku mamy dość szeroki wybór, od tych wielorazowych, elektronicznych, po takie z wymiennymi ostrzami czy zwykłe, najtańsze jednorazowe. Choć jednorazówki są zdecydowanie tanią opcją, często okazuje się, że cena idzie w parze z jakością. Plastikowe maszynki szybko się psują, ich ostrza już po kilku ruchach stają się tępe, a często też te tanie opcje nie potrafią usunąć naszych włosów. 

Maszynki do golenia na żyletki - cena, a jakość

Maszynka do golenia na żyletki wcale nie jest, aż tak drogim wydatkiem. Kosztuje ona w granicach 130 zł. Same żyletki natomiast kupimy już od 2,50 zł za 5 sztuk. Duże pakiety 100 sztuk od Derby Premium dostaniemy już za 19,00 zł. Dla porównania jednorazowe maszynki do golenia z niskiej półki z podwójnym ostrzem kosztują około 8 zł za 10 sztuk, a te z wyższej półki już 46,99 zł za 12 sztuk.

Często zakup wymiennych ostrzy to koszt około kilkudziesięciu złotych, a starcza nam na niewiele użyć. Dzięki maszynce do golenia na żyletki ten problem nie będzie nas już dotyczył. Odpowiednia pielęgnacja zarówno maszynki, jak i żyletek pozwoli nam na długie i bezproblemowe korzystanie, które nie będzie narażać nas na duże koszta. Jak to zrobić?

Jak dbać o maszynkę do golenia na żyletki?

Maszynka do golenia na żyletki może nam służyć wiele długich lat, aby jednak miało to miejsce, musimy odpowiednio o nią zadbać. Nie jest to w końcu kawałek plastiku za kilka złotych, który po zużyciu wyrzucamy do kosza. Jak dbać więc o taką maszynkę?

  1. Przede wszystkim pamiętaj o higienie. Po każdym użyciu dokładnie i starannie umyj maszynkę pod ciepłą, bieżącą wodą.
  2. Osusz ją suchym, miękkim ręcznikiem i odstaw w bezpieczne miejsce.

Dodatkowo pamiętaj, że żyletka ma ostrzejsze krawędzie, niż standardowe ostrza w jednorazowej maszynce do golenia. Nie używaj zbyt dużo siły zarówno podczas używania, jak i podczas wymiany żyletek. Ostrze, po dokręceniu głowicy powinno być nieruchome.

Maszynka do golenia na żyletki, a podróże

Z maszynki do golenia na żyletki wcale nie musimy rezygnować podczas podróży. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów etui, które w prosty i łatwy sposób zabezpieczą nasz produkt przed uszkodzeniami. Żyletki zapakowane są w niewielkie pudełeczka, a co za tym idzie możemy bezproblemowo wrzucić je do kosmetyczki, torby czy walizki. 

Takie rozwiązanie z pewnością wymaga przyzwyczajenia. Maszynką do golenia na żyletki golimy się w troszkę inny sposób niż zwykłą jednorazówką, jednak gdy nabierzemy już wprawy z pewnością nie będziemy chcieli powrócić do starych nawyków. 

Aktywne filtry:

-